آستری‌های ضدخوردگی

پوشش اپوکسی پلی‌آمید غنی از روی

پوشش اپوکسی پلی‌آمید غنی از روی یک آستری غنی از روی دو جزئی بر پایه اپوکسی و پلی‌آمید با درصد رنگدانه بسیار بالا است. رنگدانه اصلی در این پوشش گرد روی است. پوشش اپوکسی پلی‌آمید غنی از روی می‌تواند به عنوان یک آستری فداشونده برای حفاظت کاتدی از سازه‌های فولادی و گالوانیزه در سامانه‌های چند لایه استفاده گردد. این پوشش‌ها با استفاده از روش‌های مختلف بر روی سازه‌های فولادی اعمال می‌شوند و در محیط‌های صنعتی بسیار مؤثر عمل می‎‌کنند. مقاومت در برابر خوردگی، چسبندگی خوب، دوام بالا از ویژگی‌های منحصر به فرد این پوشش است. آماده‌سازی مناسب سطح و رعایت دستورالعمل‌های اجرا مطابق با برگه فنی محصول در ایفای رفتار حفاظتی این پوشش‌ها بسیار حاضر اهمیت هستند. فرمولاسیون پوشش‌های اپوکسی پلی‌آمید غنی از روی ممکن است در بین تولید کنندگان متفاوت باشند و محصولاتی با درصد گرد روی متفاوت در بازار ارایه ‌گردد. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند عملکرد حفاظتی و نیز قیمت تمام شده این محصول را تحت تاثیر قرار دهد مقدار گرد روی  و رزین مورد استفاده در پوشش می‌باشد. از این‌رو در شرایط آب و هوایی مختلف، انتخاب فرمولاسیونی با درصد گرد روی مناسب مطابق با استانداردها تعیین کننده رفتار حفاظتی این پوشش می‌باشد. شرکت اطلس پوشش محافظ آستری اپوکسی غنی از روی را در چهار گرید مختلف حاوی 75، 80، 85 و 90 درصد مطابق با شرایط آب و هوایی و استانداردهای بین‌المللی عرضه می‌کند. برخی از ویژگی‌های این پوشش به شرح زیر است:

 • مقاومت در برابر خوردگی بالا

 • مقاومت سایشی خوب

 • خشک شدن سریع

 • قابل استفاده در طیف وسیعی از ضخامت ها با استفاده از اسپری بدون هوا، اسپری هوا، برس و غلتک

پوشش اتیل سیلیکات غنی از روی

پوشش اتیل سیلیکات غنی از روی یک پوشش غیرآلی دو (و یا سه جزئی) حاوی درصد بالایی از رنگدانه‌های ضدخوردگی است. رنگدانه اصلی در این پوشش، گرد روی است. پوشش اتیل سیلیکات غنی از روی می‌تواند به عنوان یک پرایمر فداشونده، حفاظت کاتدی، مقاومت خوردگی و دوام بالا را در سامانه‌های پوششی چند لایه فراهم کند. پوشش‌های اتیل سیلیکات غنی از روی به طور گسترده در صنایع مختلف برای محافظت در برابر خوردگی استفاده می‌شوند. آنها از سازه‌های فولادی در ساختمان‌ها، پل‌ها و تاسیسات صنعتی محافظت می‌کنند و در محیط‌های دریایی، تاسیسات نفت و گاز، کارخانه‌های پتروشیمی و تجهیزات صنعتی نیز پرکاربرد هستند. پیروی از دستورالعمل‌های این شرکت برای عملکرد بهینه بسیار مهم است. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند عملکرد حفاظتی و نیز قیمت تمام شده این محصول را تحت تاثیر قرار دهد مقدار گرد روی و فاز پیوسته مورد استفاده در پوشش می‌باشد. از این‌رو در شرایط آب و هوایی مختلف، انتخاب فرمولاسیونی با درصد گرد روی مناسب مطابق با استانداردها، تعیین کننده رفتار حفاظتی این پوشش می‌باشد. شرکت اطلس پوشش محافظ آستری اتیل سیلیکات غنی از روی را در چهار گرید مختلف حاوی 77، 80، 85 و 90 درصد مطابق با شرایط آب و هوایی و استانداردهای بین‌المللی عرضه می‌کند.  برخی از ویژگی‌های این پوشش به شرح زیر است:

 • مقاومت در برابر خوردگی بالا

 • مقاومت سایشی خوب

 • خشک شدن سریع و جابجایی آسان

 • مقاومت در برابر شوک حرارتی

 • مقاومت خوب در برابر هوازدگی

 • قابل استفاده در طیف وسیعی از ضخامت ها با استفاده از اسپری بدون هوا، اسپری هوا، برس و غلتک

آستری زینک فسفات اپوکسی پلی آمید

آستر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید تولید شده در شرکت اطلس پوشش محافظ یک آستری مقاوم در برابر خوردگی است که به عنوان یک لایه پرایمر جهت آماده‌سازی سطوح فلزی و بخصوص فولاد قبل از اعمال پوشش میانی و یا رویه اعمال می‌شود. این آستری از رزین اپوکسی به عنوان فاز پیوسته‌ی اولیه، پلی‌آمید به عنوان عامل سخت کننده و فسفات روی به عنوان پیگمنت ضد خوردگی تشکیل شده است. این پرایمر با ایجاد لایه‌ای بادوام و چسبنده، محافظت در برابر خوردگی نسبتا خوبی را برای فولاد کربنی، فولاد گالوانیزه و آلیاژهای آلومینیوم در یک سامانه پوششی چندلایه فراهم می‌کند. آستری زینک فسفات اپوکسی پلی‌آمید از طریق روش‌های مختلف شامل اسپری، برس یا غلتک قابلیت اعمال روی سطوح را دارد. این محصول در صنایع مختلف مانند صنایع دریایی، نفت و گاز، پتروشیمی و صنایع عمومی کاربرد دارد. اگرچه پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی‌آمید تولید شده در شرکت اطلس پوشش محافظ چسبندگی خوب، مقاومت شیمیایی و سازگاری بالایی با روکش‌های مختلف دارد، اما  آماده‌سازی مناسب سطح و رعایت دستورالعمل‌های ارایه شده در برگه مشخصات فنی محصول برای دستیابی به عملکرد مطلوب ضروری است. فرمولاسیون این محصول ممکن است در بین تولیدکنندگان متفاوت باشد، اما استفاده از مقادیر درست و مناسب پودر فسفات روی در کنار مقدار رزین در عملکرد این پوشش بسیار تاثیرگذار می‌باشد. از ویژگی‌های قابل توجه این پوشش می‌توان به موراد زیر اشاره نمود:

 • پرایمر ضد خوردگی اپوکسی مبتنی بر حلال با چسبندگی خوب به زیرلایه فلزی

 • قابلیت اجرا در طیف وسیعی از ضخامت‌ها با استفاده از اسپری بدون هوا، اسپری هوا، برس و غلتک

پرایمر آلکیدی فسفات روی

پرایمر فسفات روی آلکیدی یک پرایمر ضد خوردگی تک جزئی بر پایه رزین آلکید است که حاوی رنگدانه فسفات روی به عنوان یک رنگدانه ضد خوردگی قوی است. این محصول می‌تواند به عنوان لایه‌ای مستقل و یا به عنوان لایه‌ی آستری برای سطوح فلزی قبل از اعمال لایه‌های بعدی استفاده گردد. این پرایمر در محیط‌های مختلف صنعتی، از محیط‌هایی در معرض تابش ملایم تا متوسط نور خورشید گرفته تا محیط‌های خورنده ملایم مناسب است. از آنجایی که رزین آلکید به دوام و چسبندگی معروف است، از اینرو اتصال قوی به زیرلایه را تضمین می‌کند. پرایمرهای آلکیدی فسفات روی معمولاً بر روی فولاد در کاربردهای مختلف استفاده می‌شوند و حفاظت در برابر خوردگی قابل قبولی را در محیط‌های صنعتی، محیط‌های دریایی و کاربردهای خاص از قبیل اسکله‌ها و سوله‌ها ارائه می‌دهند.این پوشش به روش‌های مختلف مانند برس، غلتک یا اسپری قابل اجرا می‌باشد. آماده‌سازی مناسب سطح برای چسبندگی و دستیابی به رفتار بهینه حفاظتی بسیار مهم است. فرمولاسیون این آستری‌ها ممکن است در بین تولیدکنندگان مختلف متفاوت باشد، از اینرو باید توجه داشت حداقل میزان رزین و پودر فسفات روی موردنیاز در فرمولاسیون لحاظ شده باشد. برخی از ویژگی‌های این پوشش عبارتند از:

 • مقاومت در برابر خوردگی

 • انعطاف‌پذیری عالی

 • چسبندگی قوی به زیرلایه‌های فلزی
 • کاربرد آسان