چسب‌، ماستیک و درزگیر


چسب‌ها که کاربردهای متنوعی دارند، موادی هستند که عموما برای چسباندن یا اتصال سطوح به یکدیگر به کار می‌روند. چسب‌ها طیف وسیعی از خواص مکانیکی را نشان می‌دهند. روش‌های استفاده از چسب‌ها از مایعات و خمیرها گرفته تا فیلم‌ها و نوارها، یا چسب‌های همه کاره مانند چسب‌های دما بالا یا اسپری متفاوت است. سازوکارهای اتصال چسب‌ها شامل چسبندگی مکانیکی، چسبندگی شیمیایی است که دوام را برای مواد درکاربردهای مختلف فراهم می‌کند. چسب‌ها نقشی محوری در اتصال فلزات، پلاستیک، چوب و کامپوزیت دارند. چسب‌های شرکت اطلس پوشش محافظ در صنایع مختلف مانند خودروسازی، ساخت‌ و ساز، الکترونیک و کاربردهای روزمره قابل استفاده هستند. انواع مختلفی از چسب‌ها در شرکت اطلس پوشش محافظ تولید می‌شوند که هر کدام بر اساس نوع ماده پایه، شرایط محیطی و ویژگی‌های مورد انتظار برای کاربردهای خاصی فرموله شده‌اند. شرکت اطلس پوشش محافظ آماده ارایه چسب‌های زیر به مصرف‌کنندگان نهایی می‌باشد. هر یک از این موارد برای کاربرد خاص قابل سفارشی‌سازی است.

 چسب و ماستیک اپوکسی


چسب‌های اپوکسی شرکت اطلس پوشش محافظ به دلیل اتصالات قوی و بادوام، همه کاره بوده و برای چسباندن مواد مختلف از جمله فلزات، پلاستیک‌ها و کامپوزیت‌ها مناسب هستند. چسب‌های اپوکسی این شرکت به صورت تک جزئی و دوجزئی ارایه می‌شوند.

چسب‌ سیانواکریلات


چسب‌های سیانوآکریلات که به سرعت سخت می‌شوند و بلافاصله پس از تماس با هم می‌چسبند، برای چسباندن قطعات کوچک، سرامیک‌ها و پلاستیک‌های خاص ایده‌آل هستند.

چسب پلی‌یورتان


چسب‌های پلی‌یورتان با ارائه انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر ضربه، در کاربردهایی مانند نجاری، مونتاژ خودرو و ساخت و ساز استفاده می‌شوند.

چسب‌ و ماستیک اکریلیک


چسب‌های اکریلیک با ایجاد اتصالات قوی و مقاومت در برابر عوامل محیطی، معمولاً در صنایعی مانند ساختمان، چوب و مبلمان و تابلوسازی استفاده می‌شوند.

چسب‌های دما بالا


چسب‌های بالا معمولا در دمای بالای 200 تا 240 درجه سخت می‌شوند، پیوندهای قوی ایجاد می‌کنند و در کاربردهایی که نیاز به مقاومت در برابر دمای بالا دارند، استفاده می‌شوند. بسته به نیاز می‌توان مقاومت حرارتی چسب را تا 1000 درجه سانتیگراد بالا برد.

چسب‌های خشک شونده با UV


این چسب‌ها هنگامی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می‌گیرند، به سرعت عمل می‌کنند، چسب‌های UV-curing   در کاربردهایی که پخت سریع ضروری است استفاده می‌شوند. بسته به نیاز می‌توان سرعت خشک شدن را تنظیم کرد.